Problémy s prodloužením

1. Vlasy vypadávají ze spojů
2. Vlasy se cuchají
3. Vlasy jsou suché a nedrží tvar
4. Keratin se drolí ze spojů
5. Micro Ringy cítím ve vlasech
6. Prodejce mi prodal nekvalitní vlasy za vysokou cenu


1. Vlasy vypadávají ze spojů

Nejprve bychom si měli uvědomit, že prodloužené vlasy nejsou vyživovány zevnitř, a proto musíme klást důraz na to, aby byly co nejlépe vyživovány alespoň zvenku.

I když se budete o vlasy starat s maximální péčí, občasné vypadávání vlasů je nevyhnutelné. Tak, jak přirozeně vypadávají vlasy vlastní, tak někdy vypadnou ze spojů i vlasy prodloužené. Proto občasné vypadávání, či uvolnění některých vlasů, nemůžeme brát jako závadu spoje. Výměna a současná oprava spojů by měla probíhat jednou za 2 – 3 měsíce. Vaše kadeřnice Vám spoje posune a případně dodá několik nových pramenů.

O závadu se jedná, pokud je vypadávání výrazné a sama cítíte uvolňující se spoje – v takovém případě se zastavte u kadeřnice, která vám prodlužování aplikovala a konzultujte to s ní. Pokud je příčina vypadávání ve špatné aplikaci, nechte si spoje zdarma vyměnit nebo vrátit peníze. Před aplikací proto dobře zvažte výběr kadeřnictví.

2. Vlasy se cuchají

S tímto problémem se můžeme setkat u vlasů nižší kvality, než jsou vlasy syntetické. V případě Evropských vlasů Virgin je záruka proti zacuchání 1 rok, takže nemusíte mít obavy. Problému zacuchání lze předcházet pravidelným rozčesáváním vlasů a řízením se rad, jak správně pečovat o prodloužené vlasy. Mezi zásady správné péče patří například to, abyste nechodili spát s mokrými vlasy nebo abyste nesplétali vlasy do copu při náročnějších aktivitách (např. při sportu). Nejdůležitější je samozřejmě vybrat si kvalitní vlasy.

3. Vlasy jsou suché a nedrží tvar

Pokud Vám připadají prodloužené vlasy suché, je problém s jejich výživou. Pozměňte péči a nasaďte pečující kůru. Pravidelně používejte kondicionér při každém mytí, minimálně jednou týdne masku či zábal na vlasy a vyvarujte se tepelných úprav (žehlička či kulma na vlasy) bez použití ochranného spreje na vlasy. Použití žehličky na vlasy znamená, že se odstraňuje voda z vlasů a vlasy se tak narovnávají – nadměrné narovnávaní vlasů žehličkou na vlasy bez ochranného spreje způsobuje právě suché a mdlé vlasy. Pokud s vlasy nelze pracovat, je chyba v jejich struktuře. Vlasy mohou být již zakoupeny jako nesprávně chemicky upravené, např. odbarvené a tudíž nekvalitní

4. Keratin se drolí ze spojů

Metoda keratin za tepla je sice nejpoužívanější metodou prodlužování vlasů, ale o keratinové spoje je nutno pečovat se zvýšenou opatrností! Drolení keratinu může být způsobeno z několika důvodů:

  1. Keratinové spoje by neměly přijít do kontaktu s tepelnými přístroji jako je kulma či žehlička na vlasy. Vlasy vysušujte fénem s nejnižší teplotou a nefoukejte na spoje
  2. Vyhněte se chlorované či slané vodě. Na přímém slunečním světle buďte vždy jen s pokrývkou hlavy
  3. Nepoužívejte žádné kosmetické přípravky na vlasy s ovocnými výtažky!
  4. Dodržujte správný postup mytí vlasů

5. Micro Ringy cítím ve vlasech

Metoda Micro Ring je mechanická metoda šetrná k vlasům samotným, ale spoj je tvořený malými kovovými kroužky, na které je potřeba si několik dní zvykat. Nejvíce změnu pocítíte první dvě noci, kdy kroužky cítíte ve vlasech. Po několika dnech si však většina žen zvykne.

Pokud by byl nepříjemný pocit trvalý, doporučujeme zajít ke své kadeřnici, která Vám kroužky během 1 – 2 hodin opět sundá, popřípadě zvolit jinou metodu prodloužení.

Pozor! Nedoporučujeme alergikům na kov!

6. Prodejce mi prodal nekvalitní vlasy za vysokou cenu

S tímto problémem se vůbec nemusíme setkat, pokud budeme dodržovat zásady výběru vlasůJak si vlasy vybrat

přejít k nákupu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>