Péče o vlasy

Česání

Je potřeba pořídit si speciální kartáč na prodloužené vlasy. Pokud budete vlasy česat normálním hřebenem, riskujete, že se můžou vytrhnout spoje, nebo že se vlasy začnou uvolňovat. Vlasy se češou v záklonu a hlavně suché! Když je vztah vlhký, tak je oslabený, riskujete tím, že si vlasy zničíte. Nejdříve se češou kořínky vlasů, pak střední část a nakonec konečky.

Výživa vlasů

Pokud jsou vaše prodloužené vlasy na koncích roztřepené, doporučuje se použít olejíček. Na trhu jsou různé hydratační šampóny a regenerační masky, díky kterým prodloužíte životnost vlasů. Prodloužené vlasy totiž nejsou vyživovány z vaší hlavy tak jako přirozené vlasy, a proto je potřeba se o ně více starat.


Stáhněte si knihu Správná péče o vlasy, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací, jak si prodloužit životnost vlasů – ať už vlastních nebo těch prodloužených!

Zadejte svůj e-mail a my vám ZDARMA knihu zašleme ve formátu .pdf!

Zadejte váš e-mail:


Mytí vlasů

Pokud budete používat normální šampóny nebo si objednáte speciální šampón na prodloužené vlasy je samozřejmě na vás. Hlavně záleží na tom, jak kvalitní vlasy jste si pořídili. Pokud chcete používat svůj oblíbený šampón, zkontrolujte, zda neobsahuje ovocné složky, silikon, zvýšený obsah alkoholu, oleje, amonné složky a zda je PH neutrální – ušetříte si mnoho starostí. Prodloužené vlasy se mastí o dost méně než ty vlastní, a tak není potřeba je mít moc často. Pokud si necháte prodloužit vlasy keratinem nebo jinou tepelnou metodou, tak se doporučuje první 3 dny vůbec nemýt.

Mytí clip-in vlasů

Vlasy clip-in se myjí minimálně. Doporučuje se 1 – 2 krát měsíčně. Vlasy se myjí ve vlažné vodě, po umytí je vhodné použít kondicionér. Vlasy se češou až suché!

Fénování

Obecně se nedoporučuje fénovat teplým vzduchem – zvlášť pokud máte tepelně vytvořené spoje. Když chcete vlasy fénovat, používejte studený vzduch. Zvláště opatrní buďte u spojů – ať je mechanicky nepoškodíte.

Koupání

Koupat se s vlasy samozřejmě můžete. Pokud ale máte vlasy prodloužené keratinem, vězte že mořská voda, sůl a chlór keratinové spoje oslabuje a celkově vlasy vysouší. Zase zde platí, že kvalitní vlasy vydrží více. Před koupáním zapleťte vlasy do copu – nepoužívejte koupací čepice, jinak se vlasy zapaří!

Spánek

Před spánkem vlasy rozčešte a pak je zapleťte do copu. Nejlépe je tak ochráníte.

Chemie

Obecně se nedoporučuje přeliv, chemické barvení ani trvalá ondulace. Naopak by se měly používat masky na vlasy, kondicionéry, balzámy na vlasy a další přípravky, které prodlouží životnost vlasů.

přejít k nákupu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>